Bruidsfotografie Koh & Lailai | Bruidsfotograaf Amsterdam
Ik heb al vaker gezegd dat ik enorm fan ben van bruiloften die net iets anders zijn dan anders. Bijvoorbeeld een bruiloft in het buitenland, een festivalbruiloft of trouwen op een boot. De ouders van Koh en Lailai komen uit China en de nodige tradities werden uitgebreid gevierd die ochtend. Voor het eerst (na inmiddels meer dan 100 bruiloften!) fotografeerde ik het ‘deurspel’ en een ’theeceremonie’. Ik had het nog niet eerder ergens gezien of meegemaakt :-). Compleet iets anders, ik heb echt genoten!
Koh arriveerde samen met zijn beste vrienden ’s ochtends bij het ouderlijk huis van Lailai. Op het moment dat Koh aanbelde was het tijd voor de eerste traditie; het deurspel. De ingang van de voordeur werd versperd door de bruidsmeisjes, familie en vriendinnen van Lailai. Koh moest bewijzen dat hij alles voor zijn bruid over heeft om uiteindelijk binnen te worden gelaten. Koh bood een envelop aan met heel veel geld, maar deze werd niet geaccepteerd. Hij en zijn vrienden moesten vervolgens een aantal opdrachten met succes voltooien om toegang te krijgen tot de bruid. Er werd gezongen, er werden vieze dingen gegeten, men moest zich opdrukken, kortom: het was hilarisch! Uiteraard volbrachten Koh en zijn vrienden alle opdrachten met succes; de dames gingen akkoord en Koh mocht eindelijk naar zijn Lailai, die in haar traditionele Chinese jurk op hem zat te wachten!
Daarna was het tijd voor de theeceremonie. In een prachtig theeservies, die de vader van Lailai speciaal in China had gekocht voor deze ceremonie, werd de thee door het bruidspaar aangeboden aan de ouders en verdere familie. Door het aannemen en opdrinken van de thee werd op die manier toestemming gegeven voor de bruiloft. Na de tradities was het tijd voor het meer westerse deel van de bruiloft; Lailai trok een andere jurk aan en we gingen samen een fotoshoot doen in het Amstelpark. De weersvoorspellingen waren niet heel gunstig en het duurde dan ook niet lang voordat het hard begon te regenen; gelukkig hebben we genoeg foto’s kunnen maken!
Het plan van Koh en Lailai was een compleet gestylde festivalbruiloft bij de Amstelkerk in Ouderkerk aan de Amstel. Door het slechte weer moest de ceremonie jammer genoeg worden verplaatst naar de kerk; zeker een leuk alternatief. Ondertussen werd er een compleet ‘dorp’ opgezet in de tuin van de kerk met een pizzabakker, een grote barbecue, poffertjes en een varken aan het spit; echt zo ontzettend gaaf en gezellig. Samen met een heleboel terrasverwarmers werd het een ontzettend geslaagd diner in festivalsfeer!